Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » З 12 СІЧНЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ОЧІКУЄТЬСЯ СНІЖНА ПОГОДА. ВОДІЇ, БУДЬТЕ УВАЖНІ ТА ОБЕРЕЖНІ ЗА КЕРМОМ!

З 12 СІЧНЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ОЧІКУЄТЬСЯ СНІЖНА ПОГОДА. ВОДІЇ, БУДЬТЕ УВАЖНІ ТА ОБЕРЕЖНІ ЗА КЕРМОМ!

За даними Укргідтометцентру, на цих вихідних у Чернігівській області очікується послаблення морозів та опади у вигляді снігу, на дорогах місцями ожеледиця. Так, зокрема, державні синоптики прогнозують сніжну погоду на Чернігівщині:12 та 13 січня вдень сніг, 14 січня вночі сніг та вдень сніг з дощем, 15 січня вдень та вночі сніг. Шановні водії, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області ще раз звертає Вашу увагу на необхідність дотримання правил безпеки дорожнього руху на зимовій дорозі. Узимку туман, мряка, сніг та ожеледиця ускладнюють дорожній рух. У цей період керування автомобілем вимагає більшої зосередженості та вміння діяти у непередбачених ситуаціях. Нагадуємо водіям про обов’язкове використання зимових шин. Також на зиму автівку слід укомплектувати тросами буксирування та лопатами. Власникам великогабаритних транспортних засобів наполегливо рекомендуємо обладнати свої автомобілі цепами проти ковзання. Узимку, як свідчить статистика, ДТП трапляються значно частіше. Тож використання ременів безпеки особливо необхідно!

 

Звертаємо увагу водіїв на особливості керування автомобілем в зимових умовах. Головне правило зимової їзди - повільно та обережно. Необхідно обирати безпечну швидкість руху, відповідну дорожнім умовам, збільшувати дистанцію з транспортом, що рухається попереду, і відмовитися від небезпечних маневрів. Дистанція між транспортними засобами повинна бути в тричі більша, ніж в літній період, це забезпечить безпечне гальмування автівки. Узимку видимість на дорозі значно погіршується, тому водіям слід бути особливо уважними та обережними. За умов обмеженої видимості необхідно вмикати протитуманні фари та габаритні вогні, а швидкість транспортного засобу зменшити і рухатися якмога правіше, орієнтуючись по дорожній розмітці. Необхідно заздалегідь перевіряти справність гальмівної системи і роботу склоочисників. Чого не можна робити на зимовій дорозі? Не слід проходити повороти накатом, передача в повороті повинна бути ввімкнена, інакше вимкнувши передачу, ви позбавляєте автомобіль одного з найважливіших чинників управління в зимовий час – крутного моменту на колесах. Небезпечно рухатись накатом з гірки  - взимку не можна відпускати машину ні на мить, зі схилу спускатися необхідно з включеною передачею. Також не можна взимку гальмувати в повороті (швидкість потрібно гасити завчасно, ще до початку повороту), але якщо ж потреба виникає, робити це потрібно двигуном.  Не варто гальмувати в підлогу перед перешкодою - сповільнюйтеся завчасно, гальмуючи двигуном, і під'їжджайте до перешкод на мінімальній швидкості. Також не слід керувати однією рукою - обидві руки мають бути на кермі, аби вчасно реагувати на будь-яку ситуацію на дорозі.

Водіям вантажівок нагадуємо про введення у Чернігівській області тимчасового обмеження на осінньо-зимовий період на аварійно небезпечних ділянках доріг державного значення з крутим під'йомом та спуском у Чернігівській області. Це зокрема:

  • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка, ділянка км 179+000 – км 190+000 (Тростянецька та Срібнянська балки) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 153+600 – км 155+400 (с. Стахорщина) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, ділянка км 192+100 – км 194+600 (с. Ковпинка) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП “Катеринівка”, ділянка км 77+670 – км 78+250 (с. Путівськ) – рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами заборонений, рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів;
  • Т-25-19 Холми – Авдіївка – Оболоння, ділянка км 27+200 – км 33+200 (с. Понорниця) – рух із застосуванням ланцюгів протиковзання для вантажних автомобілів.

  

На жаль водії вантажного транспорту продовжують ігнорувати вимоги попереджуючих дорожніх знаків, створюючи потенційно небезпечну обстановку на дорозі. Одного з таких порушників зафіксували журналісти суспільного телебачення UA:Чернігів (сюжет), що попри складні погодні умови та заборону, їде з причепом аварійно небезпечною ділянкою траси Р-65, біля села Путивськ Новгород-Сіверського району. Просимо поліцію вживати додаткових заходів для боротьби з такими порушниками.

 

Нагадуємо, у випадку різкого погіршення погодних умов  із високою ймовірністю утворення транспортних заторів, водії та перевізники можуть перечекати зимову негоду на  майданчиках відстою або об’єктах дорожнього сервісу, не наражаючи себе та інших користувачів доріг на небезпеку.

Перелік стоянок та місць відстою транспортних засобів при тимчасовому обмеженні руху у період несприятливих погодних умов на автомобільних дорогах загального користування Чернігівської області у 2018 році

 

Для отримання інформації про стан проїзду дорогами державного значення Чернігівської області та оперативного реагування на надзвичайні ситуації працює цілодобово гаряча лінія Служби автомобільних доріг за телефонами: