Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ПРО ФАХОВІСТЬ У ВИСВІТЛЕННІ СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ПИТАНЬ ТА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ПРО ФАХОВІСТЬ У ВИСВІТЛЕННІ СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ПИТАНЬ ТА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про можливий провокативний характер та наміри спекулювати на соціально гострій темі – безпеці дорожнього руху, що наразі створюється продакшеном «Іворі» та має на меті найближчим часом бути розміщеним в ефірі одного з національних каналів.

Офіційно повідомляємо про те, що відповідно до інформаційного запиту, що надійшов на адресу Служби від продакшену «Іворі» стосовно теми безпеки на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі в межах с. Сираї Козелецького району, ми підготували детальну відповідь та узгодили час для відео-інтерв’ю із представником Служби (13.06 на 10.00). Співробітниками продакшену, які напередодні підтвердили зустріч, було проігноровано час зустрічі. Після нашої ініціативи об 11:30 дізнатися, чому зустріч скасовано, по телефону нам без додаткових пояснень повідомили, що зустріч відбудеться, але коли коментар надаватиме обраний ними спікер.

  

Знімальна група до Служби таки прийшла, але вже об 14:30, без попередження, з вимогою поспілкуватися виключно з обраним ними спікером, який на той момент вже знаходився на об’єкті ремонту дороги. Додатково уточнюємо: робота фахівців Служби має свою специфіку, що полягає у постійному інспектуванні об’єктів ремонту доріг. Зауважимо, що на балансі Служби автомобільних доріг знаходиться майже три тисячі кілометрів автошляхів державного значення.

При всій повазі до роботи тих, хто висвітлює соціальні теми, відсутність елементарної етики з їхнього боку, а також логічне врахування специфіки роботи фахівців Служби передбачає вільний вибір спікера або надання письмового коментаря, що і було зроблено нами у спосіб, визначений законом.

Копію запиту та відповіді додаємо.

З огляду на ігнорування співробітниками продакшену «Іворі» елементарних правил спілкування та етики, Служба автомобільних доріг відкрито публікує передбачену законодавством письмову відповідь щодо інформаційного запиту з приводу обладнання засобами безпеки руху ділянки дороги М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, км 70+540 – км 72+687, по с. Сираї.

Питання безпеки на дорозі є чи не найважливішим напрямком роботи Служби автомобільних доріг в області.

На ділянці автомобільної дороги М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі по с. Сираї знаходиться 4 пішохідні переходи, км 70+862, км 71+380, км 71+775, км 72+207. За статистичними даними ДП “ДерждорНДІ” про ДТП за участю пішоходів на автомобільній дорозі державного значення М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, км 70+000 – км 73+000 9 (в с. Сираї)  за 10 років за участю пішоходів зафіксовано 8 ДТП. Причинами усіх вище зазначених ДТП було порушення правил дорожнього руху за участю пішоходів – «перехід в невстановленому місці»; «неочікуваний вихід на проїзну частину», в тому числі 2 ДТП - «пішоходи у нетверезому стані».

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє, що дана ділянка дороги облаштована заходами з безпеки дорожнього руху:

  • на в’їзді та виїзді встановлені дорожні знаки 5.45 та 5.46 на білому тлі (дорожній знак початок населеного пункту 5.45 «Сираї» на білому тлі передбачає швидкість руху автомобілів 60 км/год – до 2018 р., з 2018р. – 50 км/год);
  • всі 4 пішохідні переходи (км 70+862, км 71+380, км 71+775,
    км 72+207) облаштовані розміткою, крім того згідно звернення (лист від 21.02.2017 року № 03-08/71) Голови Сираївської сільської ради Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, силами підрядної організації ТОВ “Електротехнічна компанія “ІНТЕРКОМ” встановила опори та виконала роботи по освітленню автомобільної дороги в с. Сираї пішохідних переходів з влаштуванням двох світлофорних об'єктів (односекційний з миготливим режимом) над пішохідним переходом. Влаштування світлофорних об'єктів визначалось комісійно з участю Голови Сираївської сільської ради, Доломанського Сергія Івановича, також було замінено на кожному з пішохідних  переходів дорожні знаки 5.35.1/5.35.2 на сучасні світлодіодні знаки з підсвіткою.
  • кожний з 4 пішохідних переходів облаштований освітленням;
  • проведено ямковий ремонт покриття.

        З приводу питання щодо можливості влаштування трикольорового світлофору та побудови надземного пішохідного переходу повідомляємо наступне. Влаштування світлофорних об’єктів регламентується нормативними документами та вимагає також для організації пішохідного руху (попередження несанкціонованих виходів у не встановлених місцях) необхідність влаштування бар’єрних пішохідних огороджень з обох сторін дороги. Всі зазначені заходи потребують капіталовкладень в обсязі близько 5 млн. грн. та відповідних дозволів  ряду інстанцій, враховуючи міжнародне значення автомобільної дороги. Робота в цьому напрямку триває.

Також повідомляємо, згідно з дорученням Укравтодору від 24.11.2017 року № 1628, дана ділянка дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі була включена в план 2018 року “Покращення безпеки дорожнього руху в зонах пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування державного значення”, де передбачено встановлення додаткових дорожніх знаків (світлодіодні) та відновлення розмітки.

Для забезпечення безпеки руху Службою розроблено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт ділянки автомобільної дорога державного значення М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі км 61+160 – км 99+000 в т.ч. і ділянка по с. Сираї (що була затверджена Кабінетом Міністрів України), де передбачено:

  • улаштування пішохідного надземного переходу на км 71+735;
  • улаштування шумозахисних екранів;
  • улаштування металевого бар'єрного огородження по всій протяжності   населеного пункту (ліворуч, посередині, праворуч);
  • улаштування освітлення (ліворуч та праворуч) з км 70+150 до км 72+670.   

Укравтодор вже  провів відповідні тендерні процедури (відкриті міжнародні торги) на проведення капітального ремонту за рахунок європейських банків.  Проект фінансується за рахунок кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Зокрема, 17 травня 2018 року в Державному агентстві автомобільних доріг України вже відбулось  розкриття тендерних пропозицій на виконання робіт з капітального ремонту автомобільної дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на ділянці км 18+730 – км 98+800 (від Києва до села Кіпті). Тендерні пропозиції надали 13 учасників – компанії з Туреччини, Азербайджану, Литви, КНР, Казахстану, Білорусі.

Результати тендеру будуть оприлюднені після проведення оцінки та погодження її із Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком.

Отже, питання безпеки на дорогах країни є наразі актуальним та таким, яке знаходиться у зоні окремої уваги Державного агентства автомобільних доріг України.

Для підвищення безпеки на дорогах зараз здійснюють реальні кроки – облаштовуються додаткові переходи, встановлюється освітлення, будуються нові розв’язки.

Порушення соціальних тем у фаховій журналістиці, як відомо,  здійснюється з метою винайдення шляху вирішення тих питань, які у суспільстві роками не вирішуються.   У випадку, коли проблема знаходиться на етапі реального фахового вирішення, створення маніпулятивних матеріалів не відповідає основним засадам журналістики.

З нашого боку, ми звертаємося до фахових журналістів із проханням системного висвітлення справді важливої соціальної теми – культури поведінки на дорозі водіїв та пішоходів. На жаль, у с. Сираї – причиною 100% ДТП  були самі ці фактори.