Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ПЕРЕВИЩЕННЯ ЛІМІТІВ ВАНТАЖНОСТІ АВТОТРАНСПОРТУ ПРИСКОРЮЄ ПУЧИНОУТВОРЕННЯ

ПЕРЕВИЩЕННЯ ЛІМІТІВ ВАНТАЖНОСТІ АВТОТРАНСПОРТУ ПРИСКОРЮЄ ПУЧИНОУТВОРЕННЯ

Пучиноутворення — збурення дорожнього полотна, викликані інтенсивним волого- накопиченням і промерзанням ґрунтів. Свою назву процес масового весняного руйнування дорожніх конструкцій унаслідок пучиноутворення дістав від зовнішнього характеру деформування дорожнього одягу на окремих ділянках доріг у вигляді нерівномірного спучування. Воно пов’язане з виникненням особливих механізмів міграції вологи у верхню зону земляного полотна в холодний період року. Процес пучиноутворення здебільшого відбувається за одночасного збігу трьох умов: а)інтенсивне зволоження конструкції в осінній період; б)м’яка малосніжна зима; в)ґрунт з великою кількістю пилуватих частинок . Особливо вразливими автошляхи є навесні у період відтаювання грунтів дорожнього полотна. Ґрунт відтаює в першу чергу під дорожнім одягом, особливо якщо узбіччя присипані снігом. Ґрунт найбільше перезволожений. Вологість досягає границі текучості. Міцність дорожнього одягу мінімальна. У місцях зимових пучин руйнується дорожній одяг, утворюються осідання і проломи, матеріали дорожнього одягу перемішуються з ґрунтом.

Тож у весняний період виникає необхідність зменшити навантаження на автошляхи. Недотримання перевізниками вимог щодо перевезення вантажу значно збільшує вірогідність руйнації дорожнього покриття та його спучування.

Цієї весни пучиноутворення на дорожньому одязі автошляхів Чернігівщини загальнодержавного користування зафіксовано на ділянках доріг:

- Р-67 Чернгів-Ніжин-Прилуки-Пирятин  (на  км 149+500 , загальна площа S= 85 кв.м);

- Н-07  Київ-Суми-Юнаківка  (на км 154, 155+600, 159, 173 (всього S =93 кв.м), км 176 – 180- (всього S = 98 кв м.).

Дорожники області виконують роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. 

Нагадуємо про "весняне обмеження" руху вантажного транспорту автошляхами Чернігівщини.  З метою збереження та попередження руйнувань автомобільних доріг під час весняного відтавання ґрунтів земляного полотна Служба автомомбільних доріг у Чернігівській області з 26 березня по 20 квітня обмежує рух вантажного транспорту по дорогах загального користування Чернігівської області:

Понад 12 тон і навантаженням на вісь понад 8 тс на наступних ділянках доріг державного значення загального користування:

 • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка (на ділянці  км 151 – км 209, від перехрестя
  з а/д Р-67 до межі з Сумською областю);
 • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч (км 6 – км 211 на всій протяжності);
 • Н-28 Чернігів – Городня – Сеньківка (км 13 – км 90 на всій протяжності );
 • Р-56 Чернігів – Пакуль – КПП “Славутич” (на ділянці км 10 – км 50
  від а/дороги М-01 до кордону з Білоруссю) та під’їзд до м. Славутич (на всій протяжності);
 • Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів –
  КПП “Катеринівка” (на всій протяжності в межах Чернігівської області);
 • Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин (на ділянці км 0 – км 66, та
  км 80 – км 155);
 • Р-68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці – до а/д Н-07 з під’їздом до заповідника “Качанівка” (на всій протяжності);
 • Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів.

Понад 12 тон і навантаженням на вісь понад 6 тс на всіх територіальних дорогах державного значення загального користування, крім ділянок доріг з цементобетонним покриттям:

 • Прилуки – Ладан;
 • а/д М-02 – Бахмач;
 • а також під’їздів до м. Ніжин і м. Борзна;

Понад 6 тон і навантаженням на вісь понад 4 тс на обласних та районних автомобільних дорогах  місцевого значення загального користування. 

Рух без обмежень буде здійснюватися:

Автомобільними дорогами:

 • М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі;
 • М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ;
 • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка (на ділянці від межі Київської області до перехрестя з а/д Р-67);
 • Р-61 Батурин – Конотоп – Суми;

Під’їздами до міст:

 • м. Прилуки (від автодороги Н-07, від смт. Ладан та з боку м. Пирятин);
 • м. Ніжин (від автодороги М-02);
 • м. Борзна ( від автодороги М-02);
 • м. Бахмач (від автодороги М-02).

Строки зняття обмежень руху можуть бути скореговані при відновленні фізико-технічних характеристик доріг і стабілізації погодних умов.

З метою забезпечення життєдіяльності населення та стабільної роботи господарського комплексу області у період підготовки і проведення посівної кампанії, обмеження руху, що вводяться, не повинні стосуватись:

- пасажирського транспорту загального користування, аварійних служб та транспорту, що використовується при ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій;

- транспортних засобів дорожніх організацій Укравтодору, а також підприємств, що виконують роботи за ордерами Служби автомобільних доріг у чернігівській області та Управління капітального будівництва чернігівської обласної державної адміністрації, погодженими з Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області.