Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » новини » ДОРОЖНІ ПІДПРИЄМСТВА ОБЛАСТІ ГОТОВІ ДО ПРОПУСКУ ЛЬОДОХОДУ ТА ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ 2018 РОКУ

ДОРОЖНІ ПІДПРИЄМСТВА ОБЛАСТІ ГОТОВІ ДО ПРОПУСКУ ЛЬОДОХОДУ ТА ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ 2018 РОКУ

Інформація про готовність дорожніх підприємств до пропуску льодоходу та весняної повені 2018 року в Чернігівській області на автодорогах загального користування 

Підготовка до пропуску льодоходу та весняної повені ведеться згідно наказу Укравтодору від 10.01.2018р. № 2, в тому числі: - видано спільний наказ від 19.01.2018р № 11 та № 03/1, яким визначено необхідні організаційні, інженерно-технічні та ліквідаційні заходи.; - створено спільний оперативний штаб з питань безпечного пропуску льодоходу і повені на автодорогах загального користування в 2018 році в кількості 10 ІТР – керівництво та начальники відділів САД та ДП; - розроблені плани організаційних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу по філіям; - проведені комісійні огляди штучних споруд; - розчищення водопропускних труб та русел на підходах до мостів від наносів та парослі; - проведені навчання та інструктажі з техніки безпеки з робітниками, які будуть задіяні в заходах по пропуску льодоходу; - встановлено постійний контакт та обмін інформації з обласними та районними управліннями ДСНС; - ДП «Чернігівський облавтодор» укладено договір про проведення вибухових робіт з аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення ГУ МНС України в Чернігівській області від 26.01.2018 року № 18. Підлягають захисту 11 мостів від льодоходу із застосуванням вибухових робіт .

Службою автомобільних доріг щоденно відслідковується інформація Чернігівського обласного центру з гідрометеорології про зміни погодних умов та рівнями води в річках (додається копія щоденного гідрологічного бюлетеню № 14 від 29.03.2018 р.).

Дорожніми організаціями ведеться постійний нагляд за штучними спорудами та товщина льоду і рівнями води в річках.

За інформацією експлуатуючих філій ДП «Чернігівський облавтодор» стан льоду на річках біля мостівльодостав з ополонками, товщина льоду біля мостів в середньому складає 6-12 см. Аварійних ситуацій біля мостів на сьогодні не спостерігається.

На гідротехнічних спорудах області Деснянського басейнового управління водних ресурсів, що знаходяться на автодорогах загального користування, руйнувань об’єктів не встановлено.

Для забезпечення безпечного пропуску льодоходу та весняної повені філіями ДП «Чернігівський облавтодор» заготовлено матеріально-технічні засоби (факт/виконання) - каміння та щебеню (12 т/ 47,6 т в наявності 388 т щебеню фракції 40-70 мм.), ліс 4,0 м3, трос 180 м, мішки 300 шт., інструмент 297 шт., човни 5 шт.

Взято під контроль ставки прилягаючі до автодоріг де земляне полотно використовується в якості захисної дамби (а/д Н-07 Київ-Суми-Юнаківка, Тростянецька балка та на а/д Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, поблизу с. Нова Гребля) з проведенням робіт щоденного контролю рівнів води та стану греблі.