Служба автомобільних доріг
у Чернігівській області

» Прес-центр » відеогалерея » Чому на «острівці безпеки» в Іванівці стаються ДТП?

Чому на «острівці безпеки» в Іванівці стаються ДТП?

Перевищення швидкості, порушення правил проїзду, вимог дорожніх знаків та розмітки - часті причини дорожньо-транспортних пригод на українських автошляхах. Для зменшення кількості аварій через перевищення швидкості, у 2017 році в Україні почали впроваджувати європейську систему заспокоєння трафіку ("Traffic calming measures")Перші "острівці безпеки" були споруджені на дорогах Полтавської, Чернігівської та Одеської областей. На Чернігівщині такий інженерний об'єкт облаштований на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі. На в'їзді до села Іванівка. Завдання "острівця" - примусове зниження швидкості руху автівок при в'їзді до населеного пункту. Шановні водії!  Пам'ятайте, недотримання правил дорожнього руху, може стати причиною ДТП. Рухаючись автомагістраллю, при під'їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год. Нехтування безпекою може коштувати здоров'я або життя.

На острівці безпеки в Іванівці цього тижня побували журналісти Чернігівської філії національної суспільної телерадіокомпанії UA:Чернігів. 

10 острівців безпеки готуються встановити дорожники на трасах Чернігівщини. Це своєрідна штучна перепона на шляху у водія, яка має спонукати його скинути швидкість перед населеним пунктом. Один такий пілотний острівець у грудні встановили в Іванівці. За неповні півроку на тому місці сталося 4 ДТП, які офіційно зареєстрували у поліції. 

СЕРГІЙ БРИЛЬ, речник поліції області: "Сталося більше ДТП, тому що водії не дотримувались правил дорожнього руху. В основному ці дорожньо-транспортні пригоди сталися з вини водіїв. Більшість з них – це не жителі Чернігівської області, вони не знали і не врахували дорожніх знаків, які попереджають водіїв про те, що саме на відрізку цієї ділянки дороги знаходиться цей острівець безпеки".

ВОЛОДИМИР БОРОВИК, радник начальника САД в області: "Швидше за все, що ментальність наших водіїв, невиконання правил дорожнього руху, невиконання вимог дорожніх знаків, горизонтальної дорожньої розмітки. Швидше за все, що це певна неувага самих водіїв транспортних засобів".

За словами радника начальника Служби автомобільних доріг в області Володимира Боровика, під час проектування іванівського острівця безпеки за зразок брався полтавський об’єкт.

ЮЛІЯ ІВАЩЕНКО, прес-секретар САД у Полтавській області: "Перший в Україні острівець безпеки був збудований саме в м. Лохвиця в липні 2017 року. Під час розроблення проектної документації використовувався багаторічний досвід фахівців відділу експлуатації САД у Полтавській області. Напрацювання були адаптовані до сучасних вимог та українських реалій. Упродовж року жодних дорожньо-транспортних пригод на жодному з острівців зафіксовано не було".

І доки чернігівські водії звикають до першого в області острівця безпеки, дорожники планують встановити тут ще 10 таких конструкцій.

ВОЛОДИМИР БОРОВИК, радник начальника САД в області: "На території Чернігівської області найближчим часом, а саме 2018-2019 року планується встановлення близько 10 заспокоювачів руху, це орієнтовно кількість 5 штук по автодорозі «М-01», 3 штуки по автодорозі «Н-27» і 2 штуки по дорозі «Н-28». Можуть бути видозмінені, але поки що на даний момент я не можу сказати конкретно якої конструкції, вигляду вони будуть".